Moderator Sesji Specjalizacja weterynaryjna w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności i ochronie zdrowia publicznego
Prof. dr hab. Krzysztof Kwiatek – profesor zwyczajny w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym – Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach. W roku 1977 ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie, uzyskując tytuł zawodowy lekarza weterynarii. Rozpoczął pracę naukową w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach, gdzie w 1986 roku uzyskał stopień doktor nauk weterynaryjnych w zakresie mikrobiologii żywności, a w roku 1992, stopień doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych.
Prof. dr hab. Krzysztof Kwiatek związał swoją działalność zawodową z Państwowym Instytutem Weterynaryjnym w Puławach, gdzie na początku swojej kariery zawodowej pracował na stanowisku asystenta i starszego asystenta, a następnie adiunkta, docenta i profesora (od 2007 roku). Główne kierunki działalności naukowej i specjalności to higiena żywności i pasz, z szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z mikrobiologią żywności i pasz. Jest autorem lub współautorem z zakresu higieny żywności i pasz ponad 1000 publikacji – zarówno naukowych, popularno-naukowych i specjalistycznych.
Posiada tytuł specjalisty z zakresu specjalizacji z dziedziny weterynarii nr 15 „Higiena zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego” oraz z dziedziny weterynarii nr 14 „Prewencja weterynaryjna i higiena pasz”. W latach 1990 – 2002 pełnił funkcję zastępcy kierownika Zakładu Higieny Żywności Pochodzenia Zwierzęcego. W roku 2002 roku został powołany na stanowisko kierownika Zakładu Higieny Pasz PIWet.-PIB w Puławach. Od 2003 roku do chwili obecnej jest także z-cą kierownika Zakładu Pożywek PIWet-PIB. Pełnił funkcję kierownika lub był współwykonawcą ponad 9 projektów finansowanych ze środków UE. Przebywał na zagranicznych stażach naukowych w USA, Niemczech, Anglii, Holandii, Włoszech, Belgii, Francji i Danii.
Od szeregu bierze czynny udział w pracach Komisji Europejskiej (DG SANCO, JRC) jako ekspert i/lub członek grup roboczych w zakresie bezpieczeństwa żywności i pasz. Uczestniczy w rozwoju młodej kadry naukowej Instytutu i personelu laboratoriów weterynaryjnych. Jest promotorem 8 przewodów doktorskich zakończonych obronami prac doktorskich.